2024. aastal on võistluspäev eelduslikult 20. juulil. 19. juulil toimub Zegul Kayaks demopäev.

Kui ilmaprognoos 17. juulil 2024, s.t. 3 päeva enne maratoni toimumist, lubab tuule tugevust 20. juuliks Roomassaare sadamasse üle 8 m/s, lükkub meremaraton eelduslikult 21. juulile või kui ka selleks ajaks lubab tugevat tuult, siis 19. juulile. 

Kui maraton ei toimu algselt planeeritud päeval, siis anname uuest võistluspäevast registreerunutele e-kirja teel ja Facebookis teada toimumisaja muutmise otsuse langetamise päeval.
 • Korraldaja, konsulteerides MTÜ-ga Saaremaa Vabatahtlik Merepääste Selts, jätab õiguse maratoni aega muuta vastavalt ilmaoludele.
 • Ebasoodsate ilmaolude korral toimub maraton kas eelneval või järgneval päeval ja osalustasu sel juhul ei tagastata. Kui 19.-21. juulil 2024 valitsevad ebasoodsad ilmaolud, lükkub maraton edasi (üle-)järgmisele nädalavahetusele. Kui registreerunu ei saa osaleda maratonil uuel nädalavahetusel ja sellest korraldajale eelnevalt teada annab (e-post: abrukakylaselts@gmail.com), võib ta osaleda järgmisel aastal meremaratonil tasuta või kannab MTÜ Abruka Külaselts osalustasu tema arveldusarvele tagasi sarnaselt eelneva meremaratoni praktikaga.
 • Maraton lükkub edasi eeskätt juhul, kui ilmaprognoos 17. juulil 2024, s.t. 3 päeva enne maratoni toimumist (või järgnevatel päevadel), lubab tuule tugevust 19.-21. juuliks Roomassaare sadamasse orienteeruvalt üle 8 m/s. Korraldaja otsus tehakse teatavaks (e-posti kaudu) osalejatele ja sünnib eri prognooside (Windguru, EMHI, Windy jt) alusel.
 • Jagame mõningaid soovitusi:
  - Kui tuled auto ja oma paadiga, soovitame juba broneerida praamipiletid;
  - Kui tuled vaid seljakotiga, soovitame lennuühendust Tallinn-Kuressaare-Tallinn (pilet 30 €) või bussiliini (pilet ca 20 €). Lennud on sageli väljaspool hooaegagi välja müüdud, mis siis rääkida juulist. Soovitame lennupiletid juba praegu reede hommiku ja pühapäeva õhtu jaoks broneerida siin: https://flynyx.com/booking/. Lennuväli paikneb 3 km kaugusel maratoni stardist ja 1,5 km kaugusel finišist.
  - Kui kaasaelajad soovivad võistlust jälgida Abrukalt või näiteks Vahase rändrahnult, siis Abro pilet (4 €) tuleb aegsasti broneerida siit: https://www.saarelaevapiletid.ee/#/et/
  - Kajakki on võimalik Saaremaal rentida koos kohaleveo teenusega soodsa hinnaga (50€ päev) siin: http://saaremaakayak.ee/... Lisaks leiad kajaki/SUP rendi võimalusi Saaremaal näiteks siit:
  - https://illikusurf.ee/paketid/sup-kayak-rent/