Tule Abruka Sa, tule Abruka Sa,
kas uju või sõida või sõua.
(Salme Tuulik, "Abruka Valss")

Meie aga aerutame - ja seda igal aastal Kuressaare lossipargist, naastes Abrukast Roomassaare sadamasse. Abruka Meremaratonile 2024. aastal on võimalik registreeruda, vajutades siin:  "Registreeru". Registreerimine on avatud kuni jagub võistlusnumbreid ja medaleid.

Rahvaspordiüritusena Eestis meremaratone õieti ei korraldata, välja arvatud Haapsalu meremaraton ja võistlusliku suunitlusega Lahemaa Maraton. Saaremaal toimub ka mereorienteerumine Laimjala Aeruramm. Neist oluliselt pikem, pea 40 km pikkune toitlustuspunktidega varustatud rada Kuressaare lossipargi rannast ümber Väike-Tulpe ja Abruka saare pakub suurepärast geograafilist ja olustikulist paigutust: distantsi pikkus, soodne asustuse jaotus toitlustuspunktide ja kaasaelajate seisukohast, logistika, suure mere lainete eest kaitstus, merepääste, hea taristuga finišiala. Lisaks on meri madalas Liivi lahes juuli keskel mõnusalt soe, mis loob osalejatele vajalikku turvatunnet. Avatud on ka lühike rada (ca. 27 km) ja võimalus läbida mõlemad distantsid grupis.

Meremaraton avardab muu hulgas saarlaste sportimisvõimalusi, viies neid kokku sellise spordialaga, mida saaks saare rannavetes senisest laialdasemalt harrastada. Selle populariseerimiseks ja spordialaga tegelemise julgustamiseks on maratonist osavõtt Abruka Külaseltsi liikmetele tasuta. Maraton ei ole otseselt võistlusliku suunitlusega. Iga maratoonar võib võtta rajal aja maha - näiteks külastades mõnda Abruka neljast kohvikust, loendades võistlusrajal hülgeid või linde, otsides laidude rannast kohalikku merevaiku. Eeltoodu ilmestamiseks antakse linnuvaatluse auhind sellele paatkonnale, mis lühikese või pika distantsi vältel on loendanud looduses enim eri linnuliike. Lisaks autasustatakse täispika distantsi esikolmikut. Täiendavalt autasustatakse kiireimat ühekohalises kajakis aerutajat pikal distantsil ja sama distantsi kiireimat naisaerutajat, lisaks kiireimat paatkonda lühikesel distantsil.

Maratonipäeva ajakava hõlmab tegevusi hommikust hilisõhtuni. Finiš Roomassaare jahisadamas on avatud päikeseloojanguni.

Sponsorid: