Tule Abruka Sa, tule Abruka Sa,

kas uju või sõida või sõua.
(Salme Tuulik, "Abruka Valss")

Meie aga aerutame - ja seda igal aastal Kuressaare lossipargist, naastes Abrukast Roomassaare sadamasse. Saaremaa suurimale aerutamisüritusele 2024. aastal on võimalik registreeruda, vajutades siin:  "Registreeru". Registreerimine on avatud kuni jagub võistlusnumbreid ja medaleid.

Abruka Meremaratoni pea 40 km pikkune toitlustuspunktidega varustatud rada Kuressaare lossipargi rannast ümber Väike-Tulpe ja Abruka saare pakub soodsat geograafilist ja olustikulist paigutust: distantsi pikkus, kena asustuse jaotus toitlustuspunktide ja kaasaelajate seisukohast, logistika, suure mere lainete eest kaitstus, merepääste, hea taristuga finišiala. Meri on madalas Liivi lahes juuli keskel mõnusalt soe, mis loob osalejatele vajalikku turvatunnet. Avatud on ka lühike rada (ca. 27 km) ja võimalus läbida mõlemad distantsid grupis.

Meremaratoni eesmärk on avardada saarlaste sportimisvõimalusi, viies neid kokku sellise spordialaga, mille harrastamiseks on saare rannaveed justkui loodud. Spordiala populariseerimiseks on maratonist osavõtt Abruka Külaseltsi liikmetele tasuta.

Iga maratoonar võib võtta rajal aja maha - näiteks külastades mõnda Abruka neljast kohvikust, loendades võistlusrajal hülgeid või linde, otsides laidude rannast kohalikku merevaiku. Eeltoodu ilmestamiseks antakse linnuvaatluse auhind sellele paatkonnale, mis lühikese või pika distantsi vältel on loendanud looduses enim eri linnuliike. Lisaks loositakse kõigi osalejate vahel välja auhind sponsori Zegul poolt ning autasustatakse täispika distantsi esikolmikut. Täiendavalt autasustatakse kiireimat ühekohalises kajakis aerutajat pikal distantsil, sama distantsi kiireimat naisaerutajat ja kiireimat paatkonda lühikesel distantsil.

Maraton ei toimu tulu teenimise eesmärgil ja on heategevuslik selles mõttes, et MTÜ Abruka Külaselts eelarve kaudu toetab aerutaja kohaliku rannakultuuri edendamist, kui osavõtutasud ületavad korraldaja kulusid.

Maratonipäeva ajakava hõlmab tegevusi hommikust hilisõhtuni. Finiš Roomassaare jahisadamas on avatud päikeseloojanguni.

Sponsorid: